Jdi na obsah Jdi na menu
 


Užitečné tipy

letak_diochi.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.
Co je hlavními cíli novinky Pomocník e-helper?
 
Zkvalitnění života seniorů a osob s hendikepem
 
2.
Podpora samostatného bydlení
 
Co například dokáže?
detekování nestandartní životní situace, kterou systém sám vyhodnotí a následně zašle SMS zprávu popřípadě e-mail rodinnému příslušníku
  • ochrana pro případ obtěžování, zneužití důvěřivosti seniorů, násilí nebo vloupání
  • indikace požáru, úniku vody a plynu
  • ochrana společných prostor bytového domu
  • indikace pohybu poskytne infor­mace o tom, zda senior pobývá v domácnosti nebo nikoliv a také, zda je jeho pohyb po domácnosti „normální“.
  • a další služby o které si rodinný příslušník požádá
  • zprostředkování vizuálních zážitků ze života jejich blízkých ve formě krátkých videí, která se ukládají na osobní úložiště, ze kterého se přenášejí na zobrazovací zařízení seniorů. Společné chvíle se svými dět­mi nebo vnoučaty mohou takto senioři zažívat kdykoli budou chtít.
  • osobní komunikační kanál – slouží k vytvoření „virtuální přítomnosti“ se seniorem v době provádění některé z jeho běžně prováděných činností (např. vaření). Během obrazového a zvukového snímání daného prostoru (kuchyně) lze navázat běžnou komunikaci se seniorem a navodit pocit „své“ přítomnosti. Senior může komunikovat také verbálně, ztrácí pocit osamocení a zažívá pocit sounáležitosti s rodinou.
  • zprostředkování kontaktů a propojení členů širší rodiny – umožňuje vytvoření „rodokmenu“ žijících členů příslušné rodiny a prostoru pro sdílení jejich krátkých videí, fotografií a textových zpráv. Senior může být takto kontaktován se svými vzpomínkami z dětství, se svými sourozenci, vnoučaty a dalšími příbuznými. Tady vycházíme z předpokladu, že pokud „rodina“ o sobě ví, dokáže si také navzájem pomoci.
  • vytvoření prostoru pro uplatnění životních zkušeností seniorů – Demografické stárnutí mimo jiné znamená, že se lidé dožívají častěji vyššího a vysokého věku v poměrné dobré duševní a fyzické kondici. Vytvořením poptávky po radě, konzultaci nebo po řešení nějakého úkolu, ať už právnickou nebo fyzickou osobou, mohou senioři prodloužit svůj profesní aktivní život a zapojit se do řešení.

Díky tomuto systému eHelper se zvyšuje psychická kondice seniora a to má kladné dopady na jeho celkový zdravotní stav.

Kdy přijde  na náš trh?  V roce 2017

Kdo je za touto novinkou?

http://www.zdravsocsluz.com/about-us/

Kontakt také u mne: T: 724 089 206, vladimira.dohnalova@seznam.cz

Hledáte ubytování poblíž Ostravy? Nejen, že najdete příjemné místo, ale navíc podpoříte výše uvedený projekt - vývoj inteligentních systémů.

https://www.facebook.com/bungalovudraka/?hc_ref=ARSReu-rZTMRdI3oMNv0IBfz9dABfe4M2lYOX62QUTkddPw4d0leReTdjRv-1cy2dKI&pnref=story