Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články

 

Zde článek o mé životní cestě, str.4-5:

http://www.ctyrlistekostrava.cz/media/files/casopis-zrcadlo/Zrcadlo-2018-1-rev.pdf

Jedna z aktualit, zveřejněná 5. 9. 2016 přibližuje osobnost jednoho z mých hostů pořadu Kafíčko...

https://www.novinky.cz/bydleni/jak-bydli-vip/413231-okrasou-domu-radima-uzla-jsou-solitery-i-elegantni-zahrada.html

V  roce  2013 jste měli možnost  navštívit   pořad   Kafíčko  Vlaďky Dohnalové  v  Sanatoriích  Klimkovice  pod  značkou  Lázeňské kafíčko.  moravskoslezsky.denik.cz/kultura_region/smoldas-pobavil-v-sanatoriich-20130426.html 

 

S kolegy z Cestovní kanceláře  Kovotour Plus - Petrem Skopalem a Honzou Žilou, s milými hosty:

Dr. Ivo Šmoldasem, Dr. R. Uzlem, O. Navrátilem, R. Herber, P. Stebnickým, Marínou Kostkovou a Vladimírem Waldou Nerušilem a jsme byli na cestách po  dlouhé  období 90 dní... Ani se mi to nechce věřit, když 3. října  se rozjelo Kovotour Kafíčko prý dříve narozených, zakončili jsme šňůru vystoupení na 26 místech těsně před Vánocemi , a to 10.prosince. Nabídka zvýhodněných zájezdů je velmi pestrá.  Už jsme byli ve Strakonicích, v Bechyni, v Ostravě, v Třinci, v Pelhřimově, v Jindřichově Hradci a v Kladně, Plzni, Příbrami, Olomouci, Vyškově, Uherském Ostrohu a Uherském Hradišti, už také ve Dvoře Králové n. Labem a v Kolíně, po krásných místech a také východních a středních Čech - Hradci Králové, Hořicích, Dobrušce, Rychnově nad Kněžnou, Frýdku - Místku a nakonec v Praze - Modřanech, ve Slaném s Cestovní kanceláří DATOUR paní Dany Kozákové a také s CA ANET v Brně.

Děkujeme mnoha seniorům z Olomouce za hojnou účast na besedách a mravenčí práci spřáteleným cestovním kancelářím a agenturám, zejména  pak Světlaně Klofáčové z cestovní kanceláře BOSKOTOUR za skvělou přípravu, za vlastnoručně napečené koláčky,které ke kafíčku podávala a také za provedení městem. Jménem pana doktora i svým a samozřejmě KOVOTOUR TÝMU DĚKUJI také dámám z agentur  NOVTOUR, JT Tour a BARITOUR  a CK Invia z Vyškova... Srdečné díky patří i paní Hance Zrůstové a CA ROJA TOUR v Kolíně. A je milé, že za námi přicházejí i klienti Kovotouru, kteří se s námi příjemně bavili v létě v Černé Hoře...v dalších místech, kde jsme vlastně doma:) 

Kolín, říjen 2015  - Kovotour kafíčko

http://kolinsky.denik.cz/galerie/vladka-dohnalova-se-svymi-hosty-pozvala-kolinaky-na-kulturni-kaficko.html?mm=6486839

Hradec Králové, Hořice, Pardubice, Praha, listopad a prosinec 2015 DATOUR zve:

http://www.spindo.cz/prispevek/pozvanka-na-besedu

Kafíčko - Zábavené odpoledne se zajímavými hosty

23.10.2015

V pondělí 19.10.2015 jsme na Zámeckém skleníku uspořádali zábavnou akci KAFÍČKO Vlaďky Dohnalové a jejích hostů. Akce se vydařila. Vlaďka Dohnalová je báječná moderátorka a milá duše našeho projektu. Kafíčko nesmělo chybět a ještě večer před akcí mě napadlo kromě pilování programu ke kafíčku upéct lidem koláčky. A protože koláčky (nečekaně) až mooc chutnali, vše bylo na začátku úspěšně vypito a snězeno :-D Příště přidáme na vstupné a těsto dáme tak ze tří kg :-)  Po občerstvení náš program zahájil náš kolega z CK Kovotour plus. Cestovatel Honza Žíla si připravil povídání o zajímavých místech kam rád cestuje, a které by vám doporučil pro krásnou dovolenou. Od Balkánu po Beskydy, od moře k horám.. Zajímavé povídání o Albánii, Řecku, Maltě, Španělsku.. a zpátky domů do Beskyd, kde nám představil Horský hotel Čeladenka a úžasné místo pro relaxaci, odpočinek a poznávání. Po cestovatelském okénku jsme přivítali dalšího milého hosta.  O životě vážně i nevážně, vesele a s humorem jsme si povídali s MUDr. Radimem Uzlem. Do povídání se připojili i přítomní posluchači svými dotazy, vzkazy a pozdravy... a tak jsme se mohli dozvědět nejen veselé příhody, které se dají prožít na dovolené, nástrahy kterým je lepší se obloukem vyhnout, jaké je koření úspěchu spokojeného soužití a nesměli chybět i mistrovi zkratky... POPO..DUPO..VYPO..VYCO.. :-) Děkujeme za krásné odpoledne s Vámi a těším se další akci, kterou pro vás brzy uspořádáme, protože jsem moc ráda, že se můžeme potkat i jinak než u nás v kanceláři a že Vám můžeme vykouzlit úsměv na tváři :-)

 

Děkujeme Vám za Vaši přízeň

Autor: Světlana Klofáčová, CA BOSKO TOUR

Mikuláš v Senior klubu:

babi90.rajce.net/DK_AKORD_Seniorklub_4.12.2012

http://babi90.rajce.net/Kaficko_V.Dohnalove_hotel_Vista_Ostrava_Herecky_tandem_J.Paulova,_P.Zednicek

 www.sanatoria-klimkovice.cz/www/cz/fotografie-z-akci/lazenske-kaficko-s-radimem-uzlem-2312013/

Foto ze Senior klubu v Akordu zde:

http://babi90.rajce.idnes.cz/DK_AKORDSeniorklub_s_fararem_V.Rehulkou_2012

 moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/plesova-sezona-je-v-plnem-proudu-20120121.html

http://www.i60.cz/clanek_374_kral-ceskeho-baletu-vlastimil-harapes.htm

16.dubna se konal první  Klub60+ na Slezskoostravském hradě, početná skupina dříve narozných zde podpořila novou akci.

http://www.cerna-louka.cz/cz/foto/60/ 

Nejbližší setkání na Slezskoostravském hradě: 7.12.2012

6. května  2012 v 09:30  rubrika: Zprávy ze severní Moravy a Slezska

http://hledani.rozhlas.cz/iradio/?p_po=933&offset=10&defaultNavigation=+generic3:^%22933x_Seniorklub%22$

[VID] 040-PLUS-18-12--Andrea Vidlickova__KD AKORD - MUDr. Radim Uzel--.flv 28-Apr-2012 22:20 2.0M  
[IMG]        
[VID] 045-PLUS-18-12--KD AKORD__MUDr. Radim Uzel--.flv 28-Apr-2012 22:20 33M  
   

Senior klub 5.6.2012

www.tvova.cz/vsechny-videa/play-12_23_Z01-s1.html

6. května  2012 v 09:30  rubrika: Zprávy ze severní Moravy a Slezska

Senioři dobyli Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad - Foto: F. Tichý

Slezskoostravský hradFoto: F. Tichý

Jste v důchodu a nudíte se? Nechcete jen tak sedět doma, ale jen marně hledáte zajímavý odpolední program? Pak vás možná zaujmou pravidelná dostaveníčka s Vlaďkou Dohnalovou na Slezskoostravském hradě. Jak se ukázalo, i když to je to pro některé dříve narozené řádná vzdálenost, neodolali vábení zajímavého hosta a možnosti oprášit taneční kroky.

Slezskoostravský hrad nedávno dobyli senioři. Někteří přicházeli v hloučcích, jiní statečně sami. Jedno měli ale všichni společné - byli zvědaví, jak dopadne premiéra jejich oblíbeného pořadu na hradě. Byla mezi nimi i dvaasedmdesátiletá Anna Žídková, která nechybí na žádné akci Vlaďky Dohnalové. 

„Už pět roků chodím do Akordu, kde ona uvádí Senior Klub pro nás. Chodíme tam pravidelně každé úterý. Dnes ten program byl krásný a velice se mi líbil,“ pochválila paní Žídková. 

Dramaturgyně, režisérka i moderátorka - to vše je Vlaďka Dohnalová. Žena, která má vždy v rukávu něco, čím dříve narozené zaujme. I když byl pro mnohé hrad z ruky, cestu si na něj našli. 

„Jsem tomu ráda, že všichni došli v takovém počtu, v jakém došli. A doufám, že i na příští akci dorazí,“ pochvalovala si Vlaďka Dohnalová. Zároveň dodala, že mnohým seniorům jejich energii doslova závidí. „Takovou výdrž nemám, abych vydržela dvě hodiny v kuse tancovat. Klobouk dolů! Máme tady jednu dámu, která pravidelně chodí na tyto akce, a vidím, že je to její radost.“ 

Tajuplným hostem, za kterým mnozí dříve narození tentokrát vážili cestu, byl herec ostravských divadel Jan Fišar. Jak sám prozradil, podobné akce jsou k nezaplacení. 

„Myslím, že je to naprosto nádherný nápad, protože v určitém věku se člověk třeba může cítit osamocen, sedí doma. Ale tohleto – vidím, že ti lidé jsou šťastní najednou, když se takto mohou sejít, společně se bavit a mají se rádi,“ dodal Fišar. 


Pokud se chcete na Slezskoostravský hrad vydat na delší výpravu, poslechněte si v iRadiu náš pravidelný pořad. 

Pořad: Seniorklub  |  Stanice: ČRo Ostrava
Čas vysílání: neděle 09:30; repríza: pondělí 14:15  |  Délka pořadu: 30 minut 

 

 

"Lidí starších 65 let v České republice přibývá. Podle projekce Českého statistického úřadu by v roce 2030 měli tvořit 22,8 % populace, v roce 2050 pak 31,3 %, což představuje cca 3 miliony osob. V roce 2010 tvořili lidé starší 65 let 15 % obyvatel České republiky. Relativně nejrychleji se přitom bude zvyšovat počet osob nejstarších. Podle demografické prognózy zpracované Českým statistickým úřadem bude v roce 2050 žít v České republice přibližně půl milionu občanů ve věku 85 a více let (ve srovnání se 124 937 v roce 2007). Naděje dožití při narození bude v roce 2050 činit 78,9 let pro muže a 84,5 pro ženy, opoti 73,7 let pro muže a 79,9 let pro ženy v roce 20O7. "Zdroj: mpsv.cz

To jsou jen čísla... Jaký dopad to bude mít na ekonomiku, která již dnes ve srabu, si snad ani nedokážeme představit.

http://moravskoslezsky.denik.cz/kratce/1225474-radim-uzel-bude-dnes-v-lazenskem-kaficku.html

Zveřejněno 16.5.2013 

http://www.ms-dovolena.cz/kalendar-akci/900_142137_kveta-fialova-v-poradu-damy-na-kaficko/

http://ostrava.regiony24.cz/23-130520-v-ostrave-vystoupi-kapely-z-cesko-polskeho-fajn-festu

http://www.knihovnice.cz/clanky/simona-monyova-sex-a-plavani-je-jediny-sport-ktery-provozuji.html